KEEN BRYCE YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI İNCELEME

KEEN BRYCE YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI İNCELEME

Yıllarca yapmış olduğum yol adımlamalarında en dikkat ettiğim madde ayak sağlığımı korumak oldu. Outdoor olarak ki benim gibi yaz kış o dağ senin bu ülke benim dolaşıp duruyorsanız ayak sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Düzenli tırnak kesmek, yola çıkmadan önce ayaklarınıza vazelin sürmek gibi ince noktalar var, ama en önemli nokta sizi yollarda tam anlamıyla her türlü koşulda rahat ve memnun ettirecek bir uzun yol arkadaşı, ayaklarınızdaki ayakkabı, bot, sandalet, artık ne düşünüyorsanız.

Outdoor deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan KEEN, tüm Dünya ülkelerinde başarı ile satılmakta. Ana felsefesi suyun içinde, üzerinde ve çevresindeki yaşama uygun rahat, teknolojik ürünler sunmak. Konusunda Dünya da çok aranan bir marka… Teknolojik ayakkabıları, terlikleri ve sandaletleri tüm outdoor sporu yapanlar, ayaklarında rahatlığı düşünenler için tasarlanmış ve her yaşa hitap etmeye başlamış. Bay, bayan ve çocuk için tasarlanan Keen markası ürünleri Amerika başta gelmek üzere Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Orta Doğu'da satılmakta.

Beni yakından tanıyanlar bilirler, yaz kış hiç fark etmez sadece ayaklarımda kullandığım sandalet ve outdoor botlarının tek adresi KEEN'dir. Ve her adımlamamda, faaliyetlerimde sadece bu markayı kullanırım. Ve yine bu markanın başka bir modeli olan KEEN BRYCE yürüyüş ayakkabısını aldıktan sonra uzun bir süre kullandım, test ettim, acaba bir olumsuzluk var mı diye bekledim, zorlu koşullarda denedim ve sonuç yine mükemmel çıktı.

KEEN BRYCE YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI TARAFIMDAN HER TÜRLÜ DOĞAL ORTAMDA KULLANILMIŞ VE TEST EDİLMİŞTİR.

Ayakkabı artık klasik olan çok şık ve detaylı bilgilerin ana hatlarıyla yazılı olduğu bir kutuda satışa sunulmuş.


 

Kutunun arkasında ayakkabının genel olarak hangi özelliklere sahip olduğu belirtilmiş ve siz bu yazıları okuduğunuzda, hayatınızda hiç bu markayı kullanmadıysanız bir iç çelişki yaşarsınız, acaba mı? Haklısınız, çünkü dünyada var olan başka hiçbir outdoor markasında bu özellikleri bir arada bulamazsınız. Bu sitemde yollarda yapmış olduğum kilometreleri ve yol hikayelerini okuyorsunuz, yıllarca çok farklı markaları denedim ve kullandım. Ama ikinci defa aynı markayı kullandığım pek olmadı. İsim vermek istemiyorum ama piyasada bilinen isimler bunlar.


 

KEEN BRYCE

KEEN BRYCE modeli genel görünüm olarak ayakta dikkat çekici ve çok şık olarak tasarlanmış. Her zamanki KEEN markasının ince tasarımı yine bu modelde ön plana çıkmış.


 

KEEN PROTECT

KEEN BRYCE yürüyüş ayakkabısının genel görünümü çok güzel, ayakta çok dikkat çekmekte, albenisi çok fazla, tasarım ve ergonomi yanında verdiği maksimum kullanım faydası ve zevki tartışılmaz.

KEEN BRYCE tıpkı sandaletlerinde olduğu gibi güzel bir görsel işaret ile desteklenmiş parmaklarınızı ani darbelerden koruyan bir koruyucu mevcut. Artık bu işaret zaten KEEN markasının sembolü olmuş durumda. KEEN PROTECT adı verilen bu teknoloji ile ayak parmaklarınız için üstün bir koruma sistemi sunulmuş. Hep derim ben, bakmakla görmek farklıdır. Yani KEEN BRYCE herkesin baktığı ama göremediği incelikleri görmüş ve ihtiyaç duyulan her şeyi sunmuş ürününde.


 

KEEN DRY

Ve gelelim artık bir klasik olan KEEN DRY sistemine… KEEN BRYCE modelinde de yine bu nefis özellik var. Kullanılan astar nefes alabilme özelliğine sahip. Yani bugün pek çok markanın kullandığı Goretex özellikli değil ve tam on numara olmuş. Serin havada sıcak, sıcak havada serin tutan bu teknoloji KEEN DRY olarak adlandırılmış. Ayaklarımda en ufak bir terleme, sıkıcı bir kokuya rastlamadım bu markada.


 

AEGIS MICROBE SHIELD

KEEN BRYCE dış katman olduğu gibi su geçirmez nubuk ile kaplanmış. Patentli olan bu teknoloji sayesinde çok şiddetli yağan bir yağmurda dahi su birikmesi ve ağırlaşan suyun tabanı ezmesi gibi bir problem yaşanmıyor bu harika ayakkabıda… Botta kullanılan taban kısmı ise METATOMICAL FOOTBED DESIGN adını verdikleri teknoloji sayesinde yumuşacık bir yüzey teması sağlamakta. Bu teknoloji ile iç destek mekanizması anatomik olarak mükemmel bir kemer desteği sağlamış ve ayak beşiğinin doğal hatlarını korumaya almış. Yine taban kısmında yer alan S3 adını verdikleri teknoloji ile attığınız her adımda süspansiyon, istikrarlı bir ayak destek etkisi hissediyorsunuz. Alttan gelen her darbeyi şoklayarak tabana dağıtıyor ve ayak bileğinizi ani ve yanlış atılan bir adımda koruyor.


 

KEEN ZORB STROBEL ve METATOMICAL FOOTBED DESIGN

Gelelim KEEN BRYCE modelinin yumuşacık ve ayakta çok hafif bir kullanım sağlayan taban sistemine… BRYCE modelinin tabanlığını çıkarmak çok kolay ve tabanı elinize aldığınızda yumuşacık bir temas ile karşılaşıyorsunuz. Bu taban bir çok özelliği barındırmakta; özellikle Aegis Microbe Shield denilen sadece KEEN markasına ait patentli bir kötü koku ve bakteri oluşumunu önleyen bir teknolojisi var. Çift yoğunluklu Eva orta tabanı dışarıdan gelen şokları absorbe ederek gün boyu rahatlık sağlamakta. . İz bırakmayan kauçuk dış tabanı ve onu destekleyen çift yoğunluklu sıkıştırılmış Eva orta tabanı, Keen.Zorb Strobel teknolojisi sayesinde dışarıdan gelen darbeleri absorbe ederek rahat bir faaliyet sağlıyor. Alıştığınız ağır hantal botlar yerine hafiflik ve çeviklik sunan bu model vazgeçilmeziniz olacak. O kadar yol gittim, eğimli parkurlarda özellikle kullandım ama en ufak bir rahatsızlık duymadım ayağımda, kullanımı ve yere tutunuşu çok sağlam ve çok hafif. Yine bu özelliğe bağlı olarak KEEN WARM teknolojisi sayesinde ayaklar en ihtiyaç duyulan ortamlarda dahi sıcak olmakta ve bu sıcaklığı yukarda anlattığım gibi muhafaza etmekte. KEEN BRYCE sıcak hafif, anti-mikrobiyal yalıtım sağlamakta. Bu özelliği çok detaylı yazdım çünkü yürüyüş ayakkabıları uzun zaman ve bazen bir mevsim boyunca kullanılan tek ayakkabı olduğu için koku ve yalıtım en önemli sorunların başında gelmekte. Bu ayakkabıda da diğer KEEN botumda olduğu gibi en ufak bir problem ile karşılaşmadım.


 

KEEN BRYCE TABAN SİSTEMİ

KEEN BRYCE taban sistemi ise yine bir klasik olarak burada da kendini göstermekte, dişli taban yapısı hem çok sağlam yol tutuşu sağlamakta, hem de içeriğinde bulunan kaymayı önleyen sistemi ile yollarda kaymak gibi gitmenizi sağlamakta.


 

Ayakkabının arka tarafında bulunan kulaklık ise fosforlu; evet yanlış yazmadım fosforlu… Gece karanlığında ışığı yutmasıyla kendi çapında bir fosfor sağlamakta, yoldayken fark edilmenizi sağlıyor, ben bu kulaklık faktörünü ayakkabıyı sırtçantama bağlarken kullanıyorum. Kullanış kolaylığı açısından çok işime yarıyor.


 

Ayakkabının dil bölümü ise çok yumuşak, bileklerinizde en ufak bir sıkıntı yaratmıyor. Bağcıklarda ise bağcık kilitleme ve bağlama olayı çok rahat. Dilde yer alan KEEN logosunun petek gibi yumuşak dokusu kullanım kolaylığı sağlamakta.


 

Yine KEEN BRYCE modelinin arka tarafı ayak korumasına yönelik olarak sağlam olarak tasarlanmış. Sonuç olarak; bugüne kadar kullanmış olduğum ve bugünden sonra asla başka bir markayı kullanmam dedirten tek outdoor markası KEEN ismi. Yazın sandaletlerini, kışın botlarını zevkle kullanıyorum. Yukarda yazmış olduğum tüm özellikleri doğa'da birebir test ettim, uzun yolda yüzlerce km yol aldım, ilk günkü gibi durmakta hala. Kesinlikle outdoor tutkunlarının ayağında olması gereken olmazsa olmaz ürünlerden biri KEEN markası.

VE BANA GÖRE EN MUHTEŞEM ÖZELLİĞE GELELİM; -KEEN BRYCE ÇAMAŞIR MAKİNASINDA YIKANIYOR, YANİ ATIN MAKİNAYA, GERİSİNİ DERT ETMEYİN YUKARDA KUTUNUN FOTOĞRAFINI PAYLAŞMIŞTIM, MACHINE WASHABLE…

Kısaca her mevsim koşullarında rahatlığı ve kullanım kolaylığı açısından bir yürüyüş ayakkabısı ihtiyacınız olursa KEEN BRYCE modeli tam size göre. Her türlü doğa şartında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz bu modeli. Ülkemizde birçok outdoor mağazasında satışı olmakta. Şimdiden iyi kullanımlar dilerim.