SAĞLAM BİR YOL ARKADAŞIM VAR: PARACORD BİLEKLİĞİM!!

SAĞLAM BİR YOL ARKADAŞIM VAR: PARACORD BİLEKLİĞİM!!

Paracord acil durum bilekliği'ni duydunuz mu? Outdoor spor yapanlar ve benim gibi outdoor ve seyahati günlük yaşamında hayat felsefesi haline getirenler için bileğinizde sağlam bir yol arkadaşı olarak yollarda size eşlik eden bu paracord bileklikler için kısa bir bilgi vereyim sizlere…

Paracord bileklik, günlük hayatta bileğinizde aksesuar olarak kullanabileceğiniz ama,  ihtiyaç duyulduğunda güçlü bir ipe dönüşebilen özel bir bileklik.


 

Bileklik, ilk bakışta şık bir aksesuar olarak görünmekte. Bunun yanında doğada ya da günlük hayatta başınıza gelen birçok acil durumda kolayca çözüp kullanabilmekte. Bunun dışında farklı ve sıra dışı bir hediye arayanlar için de mükemmel bir seçim olacağını düşünmekteyim.

Paracord ( Paraşüt ipi ) normal bir ip ile kıyaslanamayacak kadar mukavemeti yüksek ve güçlü ip. ( Bir sıra paracod ipi Yaklaşık 250 kg ağırlığa dayanıklıdır).Bu nedenle değerli ve kullanışlı. Amerikan Ordusu Tarafından II Dünya savaşından beri kullanılmaya devam edilmekte.


 

Ana ipin içinden 7 tane daha ince ip bulunmakta. Bu 7 ipin her biri de üçe bölünmekte. Yani toplamda 21 sıra ip daha elde ediliyor. 3m  x 21m yaklaşık 63 metre ve 3 metrede dış ip olmak üzere 66 metreye yakın ip elde edilmesi mümkün.

Herhangi bir ihtiyaç halinde bu bilekliği açıp kullanıp, tekrar örerek bileklik haline getirebilirsiniz. 

PARACORD ( PARAŞÜT İPİ ) KULLANIM ALANLARI ise;

-barınak için ana ip
-ayakkabı bağcığı
-tamir ekipmanı
-tuzak kurma
-yiyecek vs'yi yerden yukarı asma
-sırtçantanızın üstüne herhangi bir malzemeyi sabitlemek ve asmakta
-hamak yapımında
-Ateş yayı için sabit ip ihtiyacında
-Turnikede
-Şişe tutacağı olarak
-herhangi bir bıçak yada çok amaçlı çakıyı bir sopaya bağlayıp zıpkın gibi kullanmada
-kamp esnasında topladığınız odunları birbirine sabitlemek yada bağlamakta
-misine olarak
-diş ipi olarak
-yara dikmede
-uzun ipleri birleştirmek için
Ve bunlar dışında sizin hayal gücünüze bağlı tüm yapabilecekleriniz.

Tüm seyahatlerimde ve yol adımlamalarımda bileğimde bulunan bu yol arkadaşı bana kamp attığım zamanlarda acil durumlarda odun toplarken odunları sabitlemede ve hamak yapımında çok yardımı oldu.


 

İşiniz bitince örme tekniğini kullanarak tekrar örebilir ve kullanabilirsiniz. Örme tekniği olarak you tube'da yayınlanan pek çok video var. 
Paracord bileklikler ülkemize yeni gelen ürünlerden, bileğinizde hem şık bir aksesuar olarak durmakta, hem de size bir yol arkadaşı olarak görevini güzel yapmakta…